1xbet

1XBET →1XBET →


📰 Кратка историја за развивањето на обложувалницата 1xBet (1хбет)

Пред да ги освои срцата на стотици илјади корисници низ целиот свет, обложувалницата 1xBet (1хбет) својот пат го започна со развивање на стационарни канцеларии. Првите пунктови за прифаќање на облози се отворија во 2007 година во Москва (компанијата е од руско потекло). Бидејќи компанијата нудеше голем избор на облози и добри коефициенти, за брзо почна да добива популарност во Руската Федерација и во другите држави на ЗНД. Веќе за неколку години на територијата на Русија, Украина, Белорусија, Казахстан и други соседни држави работеа до 1000 пунктови за прифаќање на облози.

Во 2012 година, компанијата го лансираше сајтот 1xBet (1хбет).com, кој за една година влезе во петте најпопуларни сајтови меѓу типувачите во Русија. Сличен резултат имаше и во другите држави од регионот. Затоа компанијата реши активно да ги развива онлајн сервисите за корисниците. За ова, исто така, придонесоа и измените во законите на Руската Федерација. Во 2014 година дејноста на обложувалницата 1хБет, која користи офшор лиценца од Курасао, стана незаконска во Русија, затоа компанијата беше принудена да користи огледало за услужување на играчите. Сепак, тие непријатни околности потпомогнаа за активно излегување на обложувалницата на други пазари во светот. Денес услугите на 1xBet (1хбет) ги користат типувачите од Европа, Африка, Америка и Азија, а самата обложувалница е една од подобрите оператори за облози и игри на интернет.

▶️ Лиценца за работа на сајтот 1хБет

За работа на порталот 1хбет (1xbet) се користи лиценцата №1668/JAZ, издадена од организацијата Curacao eGaming. Благодарение на тој документ, компанијата претставува полноправен играч на меѓународниот гемблинг пазар. Во рамките на лиценцата се регулира работата на сајтот (обложувалницата), прифаќањето на облозите и организацијата на игрите на среќа, изведувањето на извлекувањата, обработката на исплатите итн. Бидејќи регистраторот се наоѓа на територијата на Курасао, кој влегува во состав на Кралството Холандија, обложувалницата го користи правниот систем на Холандија. Па така, во случај на појавување на прашања кои нема да можат да се регулираат на мирен начин со обложувалницата, корисниците можат да се обратат во холандските судови. Иако, за повеќе од 8 години работи на интернет, компанијата 1xBet (1хбет) се постави како пристоен играч, кој им излегува во пресрет на корисниците.

🛡️ Сајт и други сервиси за обложување од 1xBet (1хбет)

Главниот сервис за поставување на облози е веб сајтот на 1xBet (1хбет). Сепак, тоа ни од далеку не е единствениот инструмент за управување со онлајн облозите. Обложувалницата на играчите има ја нуди и компјутерската програма 1xWin и мобилната апликација за Android и iOS. Секое од овие решенија има свои предности и недостатоци, затоа корисниците треба да го изберат она решение кое ќе ги задоволи нивните потреби.

Сајтот на 1хбет (1xbet) има модерен дизајн, изработен во ненаметливи корпоративни бои. Во проектот на порталот особено внимание е посветено на удобната навигација и достапноста на сите потребни опции. Покрај тоа, главниот сајт на обложувалницата претставува табла (дашборд) за љубителите на спортски и неспортски настани. Тука се собрани најважните настани од понудата на 1xBet (1хбет).

Огромниот избор на функции се одразува на брзината на вчитувањето на порталот. Еден од недостатоците на сајтот е и можното „паѓање“. Разработувачите постојано работат над забрзувањето на работата на порталот, но проблемот засега сè уште е присутен. За да го избегнат, корисниците можат да ја користат мобилната верзија (автоматски се отвара на телефоните и таблетите) која побрзо се вчитува. Сепак, на таа страница не се поддржани сите игри на среќа.

За брзо поставување на облози од компјутер може да ја инсталирате програмата 1xWin. Таа е достапна за преземање од порталот на обложувалницата. Програмата овозможува управување со личните податоци, пополнување и повлекување на пари од сметката, поставување на облози. Голем плус претставува вградениот VPN-сервис за заобиколување на блокирањето на сообраќајот. Сепак, 1xWin не поддржува игри.

За уредите на Android и iOS обложувалницата разработи удобна апликација. Таа работи брзо и ги има истите функции што и 1xWin (освен VPN-сервисот), овозможува поставување на live облози и прегледување на натпревари преку „Онлајн ТВ“. Ако корисникот се интересира за покер, рулет, слотови итн., тогаш, ќе мора да премине на целосната верзија на веб сајтот.

1XBET →1XBET →

☑️ Регистрација на играчите на 1хБет

За создавање на корисничка сметка на корисниците им се достапни 4 начини за брза регистрација. На сајтот се поддржани следниве варијанти:

 • Регистрација „со еден клик“. Играчот треба само да ја избере државата во која живее и валутата на сметката. Понатаму обложувалницата, без потврдување, ќе создаде профил и ќе му овозможи пристап до него.
 • Регистрација преку електронска пошта. Откако ќе го пополни формуларот и ќе го потврди создавањето на профилот, играчот може да влегува во својот профил.
 • Регистрација преку телефон. Потсетува на првата варијанта. Сепак, потребно е да се потврди намерата преку телефонски број.
 • Регистрација преку надворешна сметка. Ако корисникот има профил во VK, Одноклассники, Яндекс, Mail.ru или Telegram, тој може да создаде корисничка сметка преку нејзино поврзување со надворешна сметка.

По влегувањето во профилот, играчот треба да ја дополни страницата со лични информации. Просечно целиот процес на регистрација одзема 5 минути.

Предности и недостатоци
 • Современ сајт со голем сет на функции
 • Билтен од 40+ видови спорт
 • Голем избор на поддржани јазици
 • Различни акции и бонуси
 • Веб-сајтот може да се вчитува подолго на старите компјутери
 • Строго финансиско следење на плаќањата
 • Мобилната апликација не ги поддржува игрите

🏆 Акциски понуди од 1xBet (1хбет)

Обложувалницата 1xBet (1хбет) активно ги привлекува корисниците преку големиот избор на акции и бонуси. Нив може да ги искористите за време на регистрацијата и понатаму, при активно користење на профилот.

Првиот бонус лесно се заработува. Откако ќе ја потврди корисничката сметка и ќе внесе пари на сметка, играчот добива награда во висина од 100% од сумата на првиот депозит. Во стандардна ситуација максималниот износ на бонусот изнесува до 100 долари. Меѓутоа, при користење на промо код од партнер (може да го најдете во нашата статија) наградата може да се зголеми до 130 долари. Притоа шемата за одигрување останува непроменета.

Останатите бонуси корисниците може да ги најдат на страницата „Promo“. Тие се групирани по категории (спорт/ игри на среќа, бонуси/акции), преку кои играчите брзо ќе ја најдат саканата понуда. Меѓу неколкуте десетици акции можеме да извоиме неколку: „Среда множиме со 2“, „Среќник на денот“, „Експрес на денот“, „Битка на тикети“ итн. Овие понуди помагаат да се зголеми сумата на пополнувањето, добивката, осигурување на облогот итн. Подетално за сите видови акции може да се запознаете на сајтот на обложувалницата.

⚽ Облози и игри од обложувалницата 1хБет

Понудата на облози и игри од 1хбет (1xbet) е една од поголемите на пазарот. Обложувалницата постојано го зголемува бројот на настани и игри на среќа, за корисниците да не изгубат интерес и да ги користат услугите на компанијата.

Спортските облози и неспортските настани може да ги најдете во разделите „Билтен“ и „Live“. Обложувалницата 1xBet (1хбет) на играчите им предлага повеќе од 40 видови на настани. Може да се најдат натпревари за популарни и мали лиги од целиот свет. Покрај тоа, достапни се и сајбер-спорт натпревари. Играчите кои се интересираат за натпревари во Counter-Strike GO, FIFA, Dota 2 итн., ќе најдат повеќе од 100 настани на сајтот на обложувалницата. Што се однесува на спортските облози, компанијата нуди високи коефициенти, мала маржа и голем избор на натпревари. Вкупно, на сајтот достапни се повеќе од 1000 облози за фудбал, одбојка, кошарка и други видови на спорт. Исто така, може да се најдат облози за политика, време, ТВ-игри и уште некои неспортски настани.

Игрите на среќа се претставени со класичните игри со карти, рулет, слотови, бинго, лотарии итн. За секој вид на игра е создаден посебен раздел, кој помага брзо да се најде саканата игра. Бидејќи понудата е голема, сакаме само да обрнеме внимание на разделот „Live Казино“. Тука корисните може да играат карти или рулет со вистински кропиери. Тие ја водат играта во онлајн режим и учесниците имаат можност да поразговараат со водителот на еден од поддржаните јазици на платформата.

1XBET →1XBET →

🪙 Варијанти за плаќање на сајтот на 1xBet (1хбет)

Обложувалницата 1xBet (1хбет) поддржува повеќе од 200 варијанти за пополнување на сметката и повлекување на добивките. Сепак, треба да забележиме дека во секоја држава работат само одредени сервиси. Притоа, минималниот број на варијанти за исплата изнесува 25 инструменти.

Корисниците на 1хбет (1xbet) можат да ги користат платежните банкарски картички (Visa и MasterCard), платежните системи (Neteller, ecoPayz итн.), мобилните оператори, терминали за плаќање, при-пејд картички (PaySafeCard), електронски паричници (Skrill, Jeton Wallet и други), криптовалути (Litecoin, Bitcoin итн.) Со тековните начини за плаќање може да се запознаете во разделот „Плаќање“.

🤠 Служба за поддршка од 1хБет

Обложувалницата има висококвалитетен сервис за поддршка на своите корисници. Одговорите на поставените прашање се даваат на сите застапени јазици на платформата, а операторите се достапни 24/7/365.

Со службата за поддршка може да се поврзете преку овие канали:

 • Телефонски број. Достапен е на страницата „Контакти“.
 • Електронска пошта или формулар за контактирање. Информацијата може да ја најдете на страницата „Контакти“.
 • Live-чат. Иконката за чат е достапна во десниот долен агол од страницата.

Максималното време за одговор на операторите изнесува 24 часа. Притоа, во чат или по телефонски број одговорот може да се добие за 5 минути

📋 Заклучок за обложувалницата 1xBet (1хбет)

Обложувалницата 1xBet (1хбет) е искусен играч на гемблинг пазарот. Компанијата го помина патот од мрежа на канцеларии на територијата на Русија до глобален оператор за облози и игри на среќа. Денес понудата на обложувалницата е една од поголемите меѓу конкурентите. Огромниот избор на облози, игри, високи коефициенти, интересни акции и бонуси, големиот број на начини за плаќање – тоа е она што го ценат играчите од целиот свет. Покрај тоа, 1хбет (1xbet) се труди обложувањето да биде достапно во секое време и од кој било уред. Затоа, обложувалницата активно го развива својот сајт, програмата за компјутер и мобилната апликација.

На тој начин, 1xBet (1хбет) е прекрасен избор како за почетниците, така и за искусните играчи кои се заинтересирани за облози и игри на среќа на интернет.

1XBET →1XBET →

⚡ Често поставувани прашања за 1хБет

✅ Каква лиценца користи 1хБет?

Обложувалницата добила лиценца од регистратор од Курасао (Curacao eGaming). Оваа дозвола на компанијата ѝ овозможува да го промовира својот сајт на пазарот во сите држави од светот. Во рамките на лиценцата 1хБет прифаќа облози, изведува игри, ги изведува сите парични трансакции итн. Некои држави не ја признаваат офшор лиценцата и бараат локална дозвола. Во таков случај, сајтот на компанијата може да биде блокиран на територијата на државата.

💵 Колку изнесува бонусот за регистрација од 1xBet?

По активирањето на профилот и внесувањето на парите, играчот добива бонус кој е еднаков на сумата на пополнување на сметката. Притоа, максималниот износ на наградата зависи од внесувањето на промо кодот (може да го најдете во прегледот на обложувалницата на сајтот) и е ограничен на сума од 130 долари. Обрнете внимание, дека бонусот треба да се одигра.

📱 Каде да се преземе мобилната апликација на 1хБет?

На сајтот на 1хБет постои раздел „Апликација за смартфон“. Тука може да го најдете директниот линк за преземање на инсталациониот фајл за уредите нa Android, и линкот до Apple Store каде што сопствениците на iOS можат да ја инсталираат програмата. На оваа страница има инструкција за правилно инсталирање на апликацијата. Преземањето на програмата од неофицијални извори може да резултира со губење на пристапот до профилот. Затоа не препорачуваме да користете такви апликации.

💳 Како да се внесат и повлечат пари од сметката на 1xBet?

Во секоја држава корисниците можат да користат одреден сет на сервиси за изведување на трансакциите. Дел од нив се универзални (на пример, плаќањата преку картички или криптовалути), а друг дел зависи од регионот. На тој начин, играчот може да го избере саканиот сервис со минимална провизија. Притоа, 1xBet не зема провизија за операциите поврзани со сметката (пополнувањето и повлекувањето на парите) и ги изведува максимално брзо.


1xbet FR 1xbet Portugal 1xbet AR 1xbet RU 1xbet ελλαδα 1xbet AL 1xbet AM 1xbet Azerbaycan 1xbet българия 1xbet BY 1xbet KG 1xbet KZ 1xbet MN 1xbet RS 1xbet TJ 1xbet UA

Logo 1xbet

Бонус до 100 EUR за прв депозит

Регистрација Регистрација