22Bet

22BET →22BET →


📰 Историја на создавањето и настанувањето на обложувалницата 22Бет

22Бет е млада обложувалница создадена во 2017 година. По добивањето на лиценца од еден од регистраторите во Курасао, обложувалницата започна да ги нуди своите онлајн услуги. Затоа датумот на почетокот на работата на обложувалницата се смета 2018 година. Според денешната состојба компанијата успеа успешно да навлезе во гемблинг пазарот потиснувајќи некои дотогаш познати компании. За да го добие тој резултат обложувалницата презема неколку чекори: разработи удобен и современ сајт, подготви широка понуда на облози и игри на среќа и поголем бонус за регистрација отколку што даваат конкурентите.

Бидејќи меѓу играчите расте интересот за компанијата, ние решивме да направиме мал преглед за 22Бет. Во него ќе ги разгледаме клучните страни на работата на обложувалницата изделувајќи ги нејзините предности и недостатоци. Се надеваме дека оваа информација на почетниците ќе им помогне да се запознаат со обложувалницата 22Bet и свесно да пристапат кон создавањето на корисничка сметка.

▶️ Лиценца на 22Bet

За работење на интернет 22Bet доби лиценца №8048/JAZ. Таа се издава од компанијата Antillephone N.V., која е регистрирана во Курасао. Оваа лиценца ја користат неколку десетици обложувалници и казина ширум светот и самиот документ високо се цени на гемблинг пазарот. Затоа 22Бет, без проблем, може да ги дава своите услуги преку сајтот 22bet.com или неговото официјално огледало, во случај на блокирање на основниот ресурс на територијата на државата.

Благодарениe на лиценцата №8048/JAZ обложувалницата може да прифаќа облози на спортски и неспортски настани, како и да ја изведува работата на казиното. Од своја страна, регистраторот постојано ја проверува обложувалницата во врска со почитувањето на нормите на документот. Најдените забелешки треба да бидат отстранети според прописите, инаку Antillephone N.V. може да го лиши операторот за обложување од лиценцата. Сакаме да забележиме дека за 2 години работа, регистраторот немаше замерки за 22Bet.

🛡️ Веб-сајт и апликација за мобилни уреди од 22Bet

Корисниците на 22Бет може да го користат современиот сајт и мобилната апликација за поставување на облози. Овие производи се создадени од страна на едно од најдобрите веб-студија на пазарот. Затоа секој од производите има свои предности и може да им конкурира на решенијата од другите онлајн обложувалници.

Како што беше споменато претходно, порталот на обложувалницата е достапен на адресата 22bet.com или на алтернативното огледало. Во дизајнот на сајтот треба да се издвои успешната комбинација на боите, минималниот број на анимации и удобната навигација. Порталот изгледа стилски, дозволува брзо запознавање со понудата на обложувалницата и поставувањето на облози. Што се однесува на функционалноста, разработувачите се потрудија разделите со облозите да го имаат неопходниот сет опции. Благодарение на тоа корисниците нема да имаат проблеми со анализата на настаните, изборот на облози и управувањето со исходот. Покрај тоа, страниците со игрите на среќа не „паѓаат“ за време на вчитувањето, што претставува голем плус за играчите.

При посетувањето на сајтот од телефон се отвара поедноставена мобилна верзија. За разлика од некои конкуренти, на таа страница корисниците можат не само да поставуваат облози на спортски и неспортски настани, но и да играат во слотови, рулет, покер и други игри.

Корисниците кои користат телефон или таблет за обложување можат да ја инсталираат апликацијата од сајтот на обложувалницата. За да го сторат тоа, треба да преминат во разделот „Мобилна апликација 22Bet“. Тука може да најдете детална инструкција за инсталација на програмата на Android и iOS. Што се однесува на функционалноста, апликацијата поддржува менување на личните податоци, дополнување или повлекување на пари од сметката, поставување на спортски облози, на време, на избори и други настани, меѓутоа корисниците немаат пристап до игрите на среќа.

22BET →22BET →

☑️ Регистрација на нови корисници на сајтот 22Bet

Обложувалницата 22Bet создаде максимално едноставна и јасна процедура за регистрација на новите корисници. Процесот за создавање на корисничка сметка се состои од неколку етапи:

 • Прво, корисникот треба да избере еден од двата (вториот начин не е достапен во сите региони) начини за создавање на корисничка сметка. Тоа може да биде пополнување на едноставен формулар или користење на профил од VK.com, Одноклассники, Google, Яндекс пошта и Mail.ru.
 • Второ, по влегувањето во профилот треба да се дополнат личните информации кои недостасуваат. Сите податоци треба да бидат актуелни бидејќи се проверуваат од страна на вработените во обложувалницата.

Потоа, корисникот може да внесе пари на депозитот, да направи облог и да добие добивка. Сепак, при учество во акција или за време на повлекување на средствата на личната сметка, обложувалницата ќе побара копија од документот за потврдување на идентитетот. Само по верификацијата, сметката се смета за активирана и играчот може да ги користи сите можности од 22Бет.

Предности и недостатоци
 • Функциите на веб-сајтот и мобилната апликација
 • Повеќе од илјада спортски настани во ден
 • Бонусот за регистрација е поголем од оној на конкурентите
 • Голем избор на начини за плаќање
 • Сајтот на обложувалницата е блокиран во некои држави
 • Нема поддршка по телефонска линија
 • Има ограничувања за максималната сума на добивката

🏆 Акциски понуди од обложувалницата 22Бет

Обложувалницата 22Бет не може да се пофали со голем избор на акции. Сепак, секоја понуда е интересна сама по себе и на играчите им овозможува добивање на бонус, дополнителна добивка или вредна награда. Затоа, од време на време препорачуваме да го посетувате разделот „Бонуси“ за да се запознаете со тековните понуди.

Најпопуларниот бонус од 22Bet е бонусот за добредојде. Обложувалницата на почетниците им дава 100% награда за првиот депозит за обложување во категорија „Спорт“ или „Казино“. Притоа, максималниот износ на бонусот изнесува 122 долари (или еквивалент на друга валута) и 22 бесплатни вртења (за играчите на игри на среќа). Сумата се префрла на специјална сметка и треба да биде одиграна според шемата опишана на страницата со акции.

Меѓу другите понуди од обложувалницата треба да се издвои „Петочен Reload“ (добивање на бонус за дополнување на сметката во петок), „Неделна трка“ (можност за добивање на добивки секоја седмица), „Бонус за серија на облози“ (во случај на неуспех ќе биде компензиран дел од средствата) итн. Дел од тие акции важи постојано, а друг дел постојано се обновува што придонесува за добивање неочекувана добивка.

⚽ Облози и игри на среќа од 22Bet

И покрај тоа што 22Bet е нова на пазарот, компанијата има голема понуда на облози и игри.

Љубителите на спортот може да најдат повеќе од 1000 спортски настани на ден. Повеќето од тие натпревари се изведуваат во топ првенствата, меѓутоа, може да се најдат настани кои се изведуваат и во мали лиги. Билтенот на 22Бет вклучува 40 видови спорт, започнувајќи со фудбал и завршувајќи со бадминтон. Исто така, може да се најдат сајбер-спорт натпревари во: CS:GO, Dota 2, King of Glory и други игри. Дел од тие настани се достапни во разделот „ Live“. Тука може да се добијат повисоки коефициенти, има можност за управување со облогот во текот на натпреварот и да се гледаат игрите преку „Онлајн TV“.

Понудата за играчите на игри на среќа вклучува класични игри со карти (покер, бакара, коцки, лотарија итн.) слотови и бинго. Наведените забавни игри може да се најдат во разделот „Казино“, „Бинго“ и „22Games“. Игрите се направени од најдобрите произведувачи на компјутерски програми. Затоа корисникот може да ги испроба силите во веќе популарните или новите игри.

22BET →22BET →

🪙 Внесување на депозит и повлекување на добивката на сајтот 22Бет

Обложувалницата 22Бет постојано работи на зголемувањето на начините за внесување на депозит и повлекување на добивките. Денес компанијата поддржува повеќе од 130 методи за плаќање. Притоа, во секоја држава има посебни платежни инструменти. Тие можат да бидат:

 • Картички за платежните системи Visa и MasterCard.
 • Банкарски трансфери.
 • Електронски паричници Pay, PerfectMoney и др.
 • Платежни системи Payeer, Neteller и др.
 • Терминали за плаќање.
 • Припејд картички.
 • Исплаќање на готовина во партнерските канцеларии.

Со минималната сума за плаќање, времето за обработка на исплатата и тековните начини за плаќање во одредена држава може да се запознаете во разделот „Плаќање“.

🤠 Служба за поддршка од обложувалницата 22Bet

Во случај на појавување на какви било прашања или потешкотии, корисниците на 22Bet можат да се обратат во службата за поддршка. Обложувалницата овозможува поддршка на повеќе од 40 јазици на платформата. Со операторот може да се поврзете преку онлајн чатот (достапен во десниот долен агол од страницата), електронска пошта (тековната адреса може да се најде на страницата „Контакти“) или формуларот за контакт (се наоѓа во разделот „Контакти“). Службата за поддршка на 22Бет работи 24 часа и оперативно одговара на барањата. Сепак, за брзо добивање на помош препорачуваме да го користете live-чатот.

📋 Заклучок за обложувалницата 22Бет

Денес на гемблинг пазарот работат неколку стотици обложувалници и казина. Но и покрај големата конкуренција и релативно малото искуство (компанијата започна со работа во 2018 година), 22Бет успеа да ја заслужи почитта на илјада корисници ширум светот. За ова придонесоа удобниот сајт, големиот избор на облози и игри, интересниот бонус за регистрација. Покрај тоа, обложувалницата поддржува многу начини за плаќање и нуди 24 часовна помош на десетици јазици.

Заради користењето на офшор лиценцата, сајтот на 22Bet може да биде блокиран од страна на интернет провајдерите. Сепак, оваа забрана не е тешко да се заобиколи преку користење на VPN-сервисы или официјалните огледала на обложувалницата. Затоа, почетниците треба да обрнат внимание на оваа обложувалница како алтернатива на популарните компании.

22BET →22BET →

⚡ Популарни прашања за обложувалницата 22Bet:

✅ Дали 22Бет има лиценца?

Да има. Обложувалницата ја добила лиценцата №8048/JAZ од Antillephone N.V. Тоа е регистратор кој се наоѓа во Курасао – држава која влегува во состав на Кралството Холандија. Затоа корисниците можат да ги заштитат своите права во холандските или во меѓународните судови. Сепак, на пракса обложувалницата 22Бет се обидува сите спорни прашања да ги реши во полза на корисниците. Тоа го потврдува и статусот на компанијата како сигурен оператор за обложување на гемблинг пазарот.

💵 Каков бонус за регистрација нуди 22Bet?

Новите играчи можат да добијат бонус за регистрација. Обложувалницата 22Bet нуди награда за прв депозит како за спортски облози, така и за игри на среќа. Сумата на бонусот е еднаква на сумата на пополнувањето на сметката, но не повеќе од 122 долари или еквивалент во локална валута. Исто така, обложувалницата може да дава и бесплатни вртења за играчите на игри на среќа. Подетална информација за одигрување на бонусите може да најдете на страницата на обложувалницата.

📱 Дали има мобилна апликација од 22Бет за Android и iOS?

Да, има. Обложувалницата 22Бет на корисниците им нуди можност да инсталираат посебна програма која го поедноставува обложувањето од мобилните уреди. Апликацијата е разработена од едно од најдобрите веб-студија кои работат со компаниите за игри на среќа, затоа потполно одговара на барањата на корисниците. Програмата може да ја најдете на сајтот на обложувалницата, преминувајќи во разделот „Мобилна апликација 22Bet“. Тука може да најдете информации за инсталирањето на апликацијата на Android и iOS.

💳 Колку методи на плаќање поддржува обложувалницата 22Bet?

Обложувалницата 22Bet на корисниците им нуди повеќе од 130 методи за плаќање. Сепак, тоа не значи дека секој нив е достапен во различни држави. Просечно на играчите, во рамките на државата, им се достапни до 30 варијанти за внесување пари на депозитот и за повлекување на добивките. Меѓу нив може да најдете универзални инструменти, на пример, трансакции преку платежни картички или електронски паричници. Исто така, обложувалницата ги поддржува локалните начини за плаќање: банкарски трансакции, платежни терминали, припејд картички итн.

Со тековните информации за методите на плаќање може да се запознаете на сајтот на обложувалницата.


22bet FR 22bet Portugal 22bet AR 22bet RU 22bet ελλαδα 22bet AL 22bet AM 22bet Azerbaycan 22bet българия 22bet BY 22bet KG 22bet KZ 22bet MN 22bet RS 22bet TJ 22bet UA

100% бонус до 122 EUR

Регистрација Регистрација