AlfCasino

ALF CASINO →ALF CASINO →


📃 АлфКазино (AlfCasino): општи информации за казиното

Онлајн казиното АлфКазино (AlfCasino) започна да работи од 2018 година. Компанијата Araxio Development N.V., сопственичка на брендот, реши да ја промовира платформата на меѓународниот пазар. Заради оваа цел таа доби лиценца издадена во Курасао. Покрај ова, сајтот на казиното е преведен на 11 популарни јазици. Ова значајно го поедноставува користењето на услугите за корисниците.

Во понудата на AlfCasino (АлфКазино) можат да се најдат повеќе од 5 илјади игри на среќа, започнувајќи од игрите со карти и завршувајќи со џекпотови. Корисниците можат да се натпреваруваат против компјутер и други играчи. Интересните акции и бонуси ќе помогнат да се зголемат добивките. За другите силни и слаби страни на обложувалницата, ќе стане збор во оваа статија.

🤠 Обложувалница AlfCasino (АлфКазино): лиценца

Во воведниот дел пишувавме дека AlfCasino (АлфКазино) е меѓународно онлајн казино. Затоа за работата ја има добиено лиценцата №8048/JAZ, издадена од Antillephone N.V. Регистраторот се наоѓа во Курасао и е познат по издавањето на дозволи за работа за многу познати компании. Затоа почетниците не треба да се грижат за сигурноста на обложувалницата.

Според условите на лиценцата, AlfCasino (АлфКазино) е обврзано да се придржува до политиката за одговорна игра, да го контролира процентот на добивки и навремено да ги извршува сите плаќања. Во случај на нарушувања, регистраторот има право да ја откаже лиценцата. Затоа обложувалницата се труди да ги исполнува сите барања од страна на регулаторот и повеќето прашања да ги решава во полза на корисниците. За предностите на службата на обложувалницата АлфКазино, ќе пишуваме подолу.

Главная страница АльфКазино

🌎 Портал за игри на среќа АлфКазино (AlfCasino)

Веб-сајтот на казиното изгледа прилично необично. Покрај силните бои и интересните анимации, се користат и ликови кои означуваат одреден раздел на порталот. Корисникот може да го избере својот лик и да добие дополнителни „плусови“ при играњето. Ова може да се смета како визит карта на компанијата Araxio Development N.V., која овој механизам го користи на своите казино сајтови.
Порталот АлфКазино (AlfCasino) има удобна навигација. Во разделите со игрите можете да влезете преку долното и страничното (лево) мени. Секоја страница си има свои елементи за навигација и филтри. Ова на почетниците им дава можност да ја најдат својата игра меѓу илјада други. Уште една предност е брзината на вчитување на сајтот. И покрај присутните анимации, порталот се вчитува брзо на сите типови уреди.

AlfCasino (АлфКазино) нема мобилна апликација. Затоа сите операции преку телефон треба да се извршуваат преку веб-сајтот alfcasino.com. Сепак, не треба да се разочарувате. Порталот има прилагодлив (адаптивен) дизајн. Затоа страниците добро се вчитуваат на екраните од телефоните и таблетите, овозможувајќи пријатно и удобно играње.

ALF CASINO →ALF CASINO →

⚙️ AlfCasino (АлфКазино): регистрација на играчите

Казиното AlfCasino (АлфКазино) не нуди поедноставен начин за креирање на корисничка сметка. Затоа новиот корисник треба да го пополни стандардниот формулар, исполнувајќи ги следните операции:

 1. Да го избере својот лик во казиното. Препорачуваме внимателно да се запознаете со можностите на секој лик.
 2. Да ги наведе информациите за сметката (корисничко име, електронска пошта, лозинка, држава на живеење, валута) и да се согласи со условите на обложувалницата. Корисникот, исто така, може да наведе промо код за добивање на зголемен бонус за добредојде.
 3. Да ги наведе личните информации (име, презиме, датум на раѓање, адреса и телефонски број).

По регистрацијата на АлфКазино (AlfCasino) играчот треба да приложи документи за верификација на идентитетот. За ова треба да испрати копија од лична карта и фотографија со неа. Понекогаш казиното може да побара и други документи за проверка, која трае до 24 часа.

Предности и недостатоци
 • Висок бонус за добредојде
 • Повеќе од 5 илјади игри на среќа
 • Има ликови со бонуси и VIP програми
 • Сајтот е преведен на повеќе јазици
 • Нема бинго и други игри на маса
 • Мобилната апликација е недостапна
 • Нема корисничка поддршка на сите јазици достапни на платформата

⭐ АлфКазино (AlfCasino): бонуси и акции

На играчите, кои ги оценуваат казино порталите според бројот на бонуси, ќе им се допадне сајтот АлфКазино (AlfCasino). На сајтот на обложувалницата има одделен раздел „Акции“, каде на корисниците им се достапни до 10 акции. Покрај вообичаениот бонус за добредојде, има и други интересни награди. Дел од нив се менуваат одвреме-навреме. Затоа препорачуваме повремено да го проверувате разделот и да добиете дополнителни инструменти за зголемување на добивката.

Ќе издвоиме неколку интересни акции од AlfCasino (АлфКазино):

 • Бонус за регистрација. При внесувањето на пари како прв депозит, играчот ќе добие до 450 долари* 200 бесплатни вртења. Тие треба да се одиграат во рок од 30 дена, според шемата опишана во условите на акциите.
 • Неделен кешбек. За учество во игрите, корисниците можат да вратат дел од парите во вид на фриспинови (до 20%). Максималниот износ на кешбекот изнесува 3500 долари*.
 • Неделен рилоуд. Играчите можат да претендираат на 50% бонус и 50 фриспинови за исполнување на условите на акциите.
 • Неделни фриспинови. За играње на игри на среќа, гемблерите автоматски добиваат бонус од 50 бесплатни вртења.

Со сите понуди и услови на акциите од казиното, можете да се запознаете на страницата „Акции“.
* Или аналогна сума во друга валута.

Акции АльфКазино

▶️ Игри на среќа од AlfCasino (АлфКазино)

На порталот AlfCasino (АлфКазино) се собрани сите популарни игри на среќа. Иако искусните играчи овде нема да најдат бинго и различни варијанти на игри на маса (мафија, монопол итн.), бројот на слотови, игри со карти и рулет ќе ги задоволи барањата на типувачите.
Сите игри (има повеќе од 5000) се претставени во истоимениот раздел „Игри“. Посетувајќи ја страницата, корисниците можат да го користат менито за пребарувања на различни игри:

 • На главната страница се претставени новите и популарните понуди од казиното.
 • На страницата „Топ“ можат да се најдат најдобрите игри од казиното.
 • Разделот „Нови“ вклучува новитети од изработувачите на игри додадени на сајтот.
 • Страницата „Популарни“ дава пристап до игрите, кои се особено популарни меѓу корисниците.
 • На страницата „Слотови“ достапни се сите варијанти на слотови, во кои играчот се натпреварува со компјутер.
 • Разделот „Лајв казино“ содржи игри, кои се изведуваат со вистински крупиери преку видео-пренос.
 • „Игри на маса“ – ова е раздел за игри со карти и рулет.
 • На страницата „Џекпотови“ корисниците ќе најдат многу извлекувања со привлечни награди.

Како што се гледа од списокот, понудата на игри од АлфКазино (AlfCasino) е прилично разновидна. На секоја страница играчите ќе најдат различни варијанти на игри и нивниот број постојано расте. Затоа игрите на среќа од казиното ќе им се допаднат како на почетниците, така и на искусните корисници.

ALF CASINO →ALF CASINO →

💵 Пополнување на депозитот и повлекување средства од АлфКазино (AlfCasino)

Казиното АлфКазино (AlfCasino) не може да се пофали со голем избор на сервиси за извршување на исплатите. Сепак, застапени се сите основни методи. За време на пишувањето на статијата, на играчите им беа понудени следниве варијанти за плаќање:

 • Банкарски трансакции.
 • Картичките Visa и MasterCard.
 • Електронските паричници Skrill и Neteller.
 • Платежните системи ecoPayz и Payeer.
 • Криптовалутите Bitcoin, Ethereum, Ripple и други.

Обложувалницата AlfCasino (АлфКазино) не зема провизија за своите услуги. Сепак, провизија може да има од страна на сервисот за плаќање. Затоа препорачуваме да се запознаете со тарифите на сервисите и максималните лимити за трансакциите. Овие информации ќе ги најдете во корисничкиот профил.

Регистрация на АльфКазино

🆗 Поддршка на играчите во AlfCasino (АлфКазино)

За обраќање до поддршката на AlfCasino (АлфКазино) препорачуваме да го посетете разделот „Поврзете се со нас“. Тука може да ја најдете актуелната електронска адреса и линкот за лајв чатот. Чатот можете да го најдете и преку иконката во левото странично мени. Други варијанти за поврзување со служата за техничка поддршка нема.

Операторите на АлфКазино (AlfCasino) работат 24/7 и просечно на барањата на корисниците одговараат во рок од 45 минути (преку е-мејл) или 5 минути (чат). Затоа препорачуваме да го користете live-чатот за брзо решавање на настанатите потешкотии. Обрнете внимание дека и покрај постоењето на повеќе јазични верзии на сајтот, поддршката не се изведува на секој од нив. За обраќање треба да се користи англиски, германски или други попознати европски јазици.

Пред да се обратете до операторите, препорачуваме да го посетете разделот „FAQ“. Тој содржи одговори на најчестите прашања на корисниците.

📝 Заклучок за АлфКазино (AlfCasino)

АлфКазино (AlfCasino) е класично интернет казино, кое на пазарот работи 5 години (основано е во 2018 години). Со обложувалницата управува компанијата Araxio Development N.V., која поседува повеќе успешни портали за играње игри на среќа. Казиното AlfCasino (АлфКазино), исто така, успешно стартуваше и привлекува корисници од целиот свет.

Основни предности на казиното се современиот веб-сајт, големиот избор на игри, интересните акции, 24-часовната корисничка поддршка, можноста за пополнување на сметката или повлекување на добивките во криптовалута. Сепак, има и суштински недостатоци. Како прво, во понудата нема многу игри на среќа, како на пример бинго. Како второ, по иницијатива на казиното, сајтот е блокиран во многу држави, како на пример Белорусија. Како трето, нема поддршка на повеќето достапни јазици на сајтот. И покрај ова, обложувалницата AlfCasino (АлфКазино) започнува да стекнува популарност меѓу играчите во голем број држави во светот.

ALF CASINO →ALF CASINO →

✅ Популарни прашања за AlfCasino (АльфКазино):

✅ Каква лиценца има казиното АлфКазино (AlfCasino)?

АлфКазино (AlfCasino) е регистрирано од регистраторот Antillephone N.V., кој се наоѓа во Курасао. Благодарение на офшор лиценцата, обложувалницата може да организира игри на среќа преку веб-сајтот, да прифаќа корисници од целиот свет. Сепак, обложувалницата го ограничува пристапот за неколку држави, вклучувајќи ги и постсоветските. Ова претставува недостаток на казиното.

💵 Каков бонус за регистрација дава AlfCasino (АлфКазино)?

По внесувањето на прв депозит, корисниците добиваат бонус од 100% од сумата на пополнувањето, но не повеќе од 450 долари (или еквивалентна сума). Исто така, играчот ќе добие 200 фриспинови. Секој од бонусите треба да се одигра во рок од 1 месец. Во спротивно, ќе биде поништен. Подетални информации за бонусот за добредојде од AlfCasino (АлфКазино) може да се најдат на сајтот на обложувалницата.

📱 Дали има мобилна апликација од АлфКазино (AlfCasino)?

За љубителите на играње преку мобилен телефон имаме лоша вест. Казиното АлфКазино (AlfCasino) не поседува мобилна апликација. Покрај ова, нема информации за изработување на таков производ за играчите. Затоа единствениот начин за играње преку телефон е користењето на веб-сајтот. Тој е оптимизиран за користење на мобилни уреди и работи прилично брзо.

💳 Какви методи за плаќање поддржува AlfCasino (АлфКазино)?

Корисниците на AlfCasino (АлфКазино) можат да внесуваат и повлекуваат пари преку сите популарни методи за плаќање. Казиното поддржува банкарски трансакции, платежни картички, електронски паричници, платежни системи и криптовалути. Сепак, вкупниот број на сервиси само делумно досегнува до 15. Исто така, не се поддржуваат и локални методи за плаќање.


AlfCasino FR AlfCasino Portugal AlfCasino AR AlfCasino RU AlfCasino GR AlfCasino AL AlfCasino AM AlfCasino AZ AlfCasino България AlfCasino BY AlfCasino KG AlfCasino KZ AlfCasino MN AlfCasino RS AlfCasino TJ AlfCasino UA

Добијте бонус до 400€ за казино

Регистрација Регистрација