BoaBoa

BOA BOA →BOA BOA →


⏹️ Општи податоци за казиното БоаБоа (BoaBoa)

Во 2017 година на пазарот за игри на среќа се појави ново онлајн казино, насочено кон играчите од Европа. Компанијата Antillephone N.V. започна еден од своите многубројни проекти – казиното БоаБоа (BoaBoa). Брендот брзо ја придоби популарноста на играчите од Западна и Централна Европа. Од почетокот на 2020-те обложувалницата започна да се шири и на други пазари во светот, иако во многу држави сè уште нема пристап до платформата. Ова, на пример, се однесува на Украина. Во таков случај промената на IP-адресата нема да помогне.

И покрај ограничувањата за некои држави, казиното BoaBoa (БоаБоа) брзо го зголемува бројот на корисници. Овој резултат го постигнува благодарение на големиот број игри на среќа (има повеќе од 6 илјади), 24-часовната корисничка поддршка, различните акции и бонуси. Сајтот на обложувалницата е преведен на 11 јазици што, исто така, претставува добар аргумент. Затоа, за да ве запознаеме со новото казино, во прегледот ќе ги опишеме неговите останати карактеристики.

🆗 Лиценца на BoaBoa (БоаБоа)

За работата на порталот boaboa.com е добиена лиценца од регистратор од Курасао. Дозволата 8048/JAZ2016-064, издадена од Antillephone N.V., на компанијата и дава можност да ги услужува играчите од сите држави во светот. Сепак, казиното, како што беше забележано претходно, воведе ограничувања во однос на пристапот за граѓаните од некои држави. Затоа фокус за БоаБоа (BoaBoa) е пазарот во Европа и Јужна Америка.

Според лиценцата, казиното BoaBoa (БоаБоа) се придржува до критериумите за одговорна игра и безбедно ги чува сите лични податоци на играчите. Исто така, обложувалницата се обврзува навремено да ги исплаќа сите добивки добиени од корисниците. На форумите може да се најдат различни прегледи за обложувалницата, вклучувајќи и негативни. Сепак, според зборовите на играчите, компанијата се обидува голем број од спорните прашања да ги решава во корист на играчите. Ова е предност за корисниците.

Главная страница БоаБоа

🖥️ Веб-сајт на казиното БоаБоа (Boaoa)

Официјалниот веб-сајт на казиното е достапен на адресата boaboa.com. Тој е изработен во светли бои, што дава можност вниманието да се акцентира на содржината (сликите и текстот). Благодарение на виџетите на почетната страница, страниците, а исто така, на неколку нивоа на менито, корисните брзо ќе можат да преминуваат меѓу разделите на сајтот. Затоа стилскиот дизајн и удобната навигација – ова е е првата предност на казиното БоаБоа (BoaBoa).
Втора карактеристика на порталот е високата брзина на вчитување. Кодот на страниците е оптимизиран, што овозможува брзо вчитување на страниците на различни уреди. Отсуството на голем број анимации, исто така, придонесува за ова.

Уште една предност на сајтот BoaBoa (БоаБоа) е прилагодливиот дизајн. Порталот може да се користи и на компјутер, и на мобилни уреди. Ова го компензира отсуството на мобилна апликација, која компанијата засега не планира да ја разработува. Сепак, сајтот работи прилично брзо и ги задоволува потребите за пристап до платформата преку мобилни телефони.

BOA BOA →BOA BOA →

✅ Регистрација на корисниците на BoaBoa (БоаБоа)

На сајтот на казиното има стандарден формулар за креирање на корисничка сметка. Преку кликање на копчето „Регистрација“ ќе се отвори прозорец во кој треба да се наведат следните лични податоци:

 • Во првата фаза – корисничко име, лозинка, електронска адреса, држава на живеење, валута на сметката и промо код (ако има). Исто така, треба да се потврди полнолетството и да се прифатат правилата на казиното BoaBoa (БоаБоа).
 • Во втората фаза – име, презиме, адреса, телефонски број, пол и датум на раѓање.

По испраќањето на формуларот, играчот ќе добие известување на е-мејл за отварање на сметката. Покрај ова, во писмото ќе има податоци за задолжителната процедура за верификација. Играчот мора да приложи копија од лична карта и фотографија со неа до службата за безбедност на БоаБоа (BoaBoa). По проверката на документите (трае до 24 часа), обложувалницата дава пристап до сите игри на платформата.

Предности и недостатоци
 • Повеќе од 6 илјади игри
 • Разновидни акции
 • 24-часовна корисничка поддршка
 • Сајтот е преведен на повеќе јазици
 • Нема многу варијации на игри
 • Нема мобилна апликација
 • Мал избор на сервиси за плаќање

🎁 Акции на БоаБоа (BoaBoa)

Во разделот „Акции“ корисниците ќе најдат десетици интересни понуди за зголемување на добивките. Покрај бонусот за добредојде, на сајтот акции има секоја недела. Казиното БоаБоа (BoaBoa), исто така, додава периодични извлекувања со големи награди. Затоа одвреме-навреме препорачуваме да го проверувате овој раздел за да не испуштете некоја интересна понуда.

Првиот бонус, кој го добиваат почетниците (ако не се откажат од него) е за регистрација. Казиното за играчите подготви до 450 долари* и 200 фриспинови. Овие награди се добиваат на посебна сметка и треба да бидат одиграни во рок од 1 месец. Деталната шема за одигрување е опишана во правилата на бонусот.

Исто така, препорачуваме да обрнете внимание на овие акции:

 • Бонус карти за блекџек (во лајв соби) до 15500 долари*. Среќниците добиваат високи награди, кои можат да се префрлат на основната сметка.
 • Неделен релоуд до 650 долари* и 70 фриспинови.
 • Седмичен кешбек за играње игри до 200 долари*

Правилата за добивање на наградите се дадени на страницата „Акции“.

*Или аналогна сума во локална валута.

Акции БоаБоа

🔽 Достапни игри на сајтот BoaBoa (БоаБоа)

Во воведниот дел забележавме дека на сајтот BoaBoa (БоаБоа) достапни се повеќе од 6 илјади игри на среќа. За 5 години компанијата во понудата насобра игри од најдобрите провајдери, го отвори правецот за играње во живо со вистински делачи. Казиното постојано се стреми да ги задоволи барањата на корисниците. Затоа на сајтот се појавуваат нови игри.

Игрите против компјутер се претставени во разделот „Казино“. Тука типувачот може да најде слотови, рулет, игри со карти, џекпотови. Благодарение на удобниот филтер, понудите можат да се класифицираат според правецот, популарноста и произведувачот. Затоа играчот не би требало да има потешкотии со пребарувањето на интересни понуди.

За да се игра со други играчи или дилери, треба да се премине на страницата „Лајв казино“. Тука има околу 100 соби поделени според правецот: рулет, игри со карти, извлекувања. Има соби според различни јазици, што ја олеснува комуникацијата со делачот за играчите.
Ако корисниците имаат прашања во врска со пребарувањето на саканите игри, секогаш можат да се обратат до службата за поддршка. Претставниците на обложувалницата ќе ја препорачаат најдобрата варијанта како за почетниците, така и за професионалците.

BOA BOA →BOA BOA →

💳 Пополнување и повлекување пари од БоаБоа (BoaBoa)

Корисниците на БоаБоа (BoaBoa) не би требало да имаат потешкотии со внесувањето на средствата и повлекувањето на добивките од платформата. Казиното сите операции ги изведува 24/7, без каква-било провизија од своја страна, меѓутоа ги ограничува трансакциите. Со нив, како и со минималната сума за плаќање, можете да се запознаете во својот кориснички профил.

Вкупниот број на сервиси на BoaBoa (БоаБоа), достапни за изведување на плаќањата е поголем од 20. Нивниот број постојано се менува, затоа актуелните информации можете да ги проверете во корисничкиот профил. Па така, за време на пишувањето на статијата, типувачите можеа да користат банкарски трансакции, картички (Visa и MasterCard), електронските паричници (Neteller и Skrill), платежниот систем ecoPayz и криптовалутите (Bitcoin, Litecoin, Ethereum и т.д.).

Регистрация на БоаБоа

📞 Поддршка на корисниците на BoaBoa (БоаБоа)

На сајтот BoaBoa (БоаБоа) е создаден посебен раздел, каде поддршката ги собира одговорите на најпопуларните прашања за работа на казиното. Тој може да се најде преку менито во футерот (разделот „FAQ“). Меѓутоа, тука нема толку многу информации, затоа на повеќето играчи ќе им биде потребна помош од претставниците на поддршката.

Достапните методи за поврзување со операторите на казиното се достапни на страницата „Поврзете се со нас“. Тука има адреса од електронска пошта и линк за live-чат. Исто така, на чат може да напишете и преку јазичето во горниот дел на сајтот. За жал, операторите не владеат многу јазици. Затоа треба да им се обратите на англиски или на некој друг популарен јазик достапен на платформата. Времето за одговор на службата за поддршка изнесува до 45 минути (преку пошта) и до 5 минути (преку чат). Обрнете внимание на ова пред да го формулирате барањето.

✳️ Заклучок за казиното БоаБоа (BoaBoa)

Порталот за игри на среќа boaboa.com на пазарот работи повеќе од 5 години. Со казиното управува Antillephone N.V. – компанија која има повеќе успешни гемблинг проекти. Затоа почетниците, кои порано не се сретнале со брендот БоаБоа (BoaBoa), не треба да се грижат за неговата сигурност. Средствата и личните податоци на играчите безбедно се чуваат.

Во прегледот ние ги разгледавме клучните предности на казиното: интересниот веб-сајт, големиот избор на игри, повеќето јазични верзии на сајтот и 24-часовната поддршка. Притоа BoaBoa (БоаБоа) не работи секаде (на пример, сајтот е блокиран во Украина), не може да ги задоволи барањата за сите игри (на пример, на сајтот нема бинго), нема голем избор на сервиси за плаќање и има лимити. Покрај ова, корисниците на мобилни телефони нема да најдат апликација. Ако овие минуси за вас не се страшни, можете да го испробате ова казино.

BOA BOA →BOA BOA →

❓ Популарни прашања за BoaBoa (БоаБоа):

✅ Врз основа на каква лиценца работи БоаБоа (BoaBoa)?

Порталот БоаБоа (BoaBoa) работи врз основа на лиценцата №8048/JAZ2016-064. Ова е дозвола издадена од регистратор од Курасао, која на казиното му дава можност да прифаќа играчи од сите држави во светот. Сепак, обложувалницата го ограничува пристапот за многу држави, каде засега не планира да се проширува. Информации за поседување на национални лиценци на сајтот нема.

💵 Каков бонус можат да очекуваат новите корисници на BoaBoa (БоаБоа)?

Откако ќе креираат корисничка сметка, корисниците добиваат бонус за добредојде. Тој е еднаков на 100% од сумата на пополнувањето, но не повеќе од 450 долари или аналогна сума во друга валута. Покрај ова, почетниците добиваат 200 бесплатни вртења. Сите овие бонуси можат да се искористат во рок од 30 дена, според шемата дадена во условите на акциите. Во спротивно, сите награди ќе се поништат.

📱 Дали има мобилна апликација од БоаБоа (BoaBoa)?

За жал казиното БоаБоа (BoaBoa) не нуди апликација за Android и iOS. Може да се игра само преку сајтот, кој е оптимизиран за користење на мобилни телефони. Затоа не треба да им се верува на информациите за апликации на други сајтови и да се инсталираат страни програми на телефоните. Во спротивно, може да се изгуби пристапот до профилот.

💳 Кои методи за плаќање се достапни на BoaBoa (БоаБоа)?

Играчите можат да внесуваат и повлекуваат пари од BoaBoa (БоаБоа) преку следниве сервиси: традиционалните банкарски трансакции, операции со картички (MasterCard и Visa), електронски паричници (Skrill и Neteller), платежниот систем ecoPayz и криптовалути (Bitcoin, Litecoin, Ethereum и други). Казиното не зема провизија за ниедна операција, што не е случај за останатите сервиси.


BoaBoa FR BoaBoa Portugal BoaBoa AR BoaBoa RU BoaBoa GR BoaBoa AL BoaBoa AZ BoaBoa България BoaBoa BY BoaBoa KG BoaBoa KZ BoaBoa MN BoaBoa RS BoaBoa TJ BoaBoa UA

Добијте бонус до 400€ за казино

Регистрација Регистрација