Rabona

RABONA →RABONA →


▶️ Општи информации за обложувалницата Rabona (Рабона)

Обложувалницата Rabona (Рабона) започна да ги нуди своите услуги на интернет од 2019 година. За кратко време таа успеа да добие многу позитивни прегледи од играчите и на платформата да привлече илјадници корисници од целиот свет. Бидејќи за својата работа користи меѓународна лиценца издадена на Курасао, нејзините услуги ги користат типувачите од сите континенти.

Во моментот кога ја пишувавме статијата сајтот на обложувалницата Рабона (Rabona) беше преведен на 15 јазици. Покрај ова, обложувалницата на играчите им нуди голема понуда на спортски облози и разновидни игри, добар бонус за добредојде и просечни коефициенти. За овие и за другите предности и недостатоци на обложувалницата ќе стане збор во нашиот преглед. Се надеваме дека ќе ви помогне поблиску да се запознаете со компанијата.

📃 Лиценца на обложувалницата Рабона (Rabona)

Како што беше забележано во воведниот дел, обложувалницата Рабона (Rabona) има добиено лиценца од регистратор од Курасао. Дозволата №8048/JAZ е издадена на компанијата Araxio Development NV, која поседува околу 10 други онлајн обложувалници и казина. Затоа новите корисници нема за што да се грижат.

Обложувалницата Rabona (Рабона) е сигурна и работи во рамките на меѓународното право за игри на среќа.
За жал, на сајтот на обложувалницата нема скрипта која го покажува рокот на важење на лиценцата. Затоа за проверка на нејзината важност треба да се премине на порталот на регистраторот Antillephone N.V. и преку пребарувачот да се најдат информации за обложувалницата Rabona (Рабона).

💻 Портал на обложувалницата Rabona (Рабона)

И покрај тоа што обложувалницата Rabona (Рабона) станува популарна меѓу типувачите, компанијата не брза со пуштањето на мобилна апликација. Затоа корисниците можат да се обложуваат само на еден начин – преку веб-сајтот. Сепак, недостатокот на апликација се компензира со добро оптимизираниот портал. Тој е удобен за користење на кој било тип уред, независно од големината на екранот. Исто така, сајтот исправно работи на сите популарни пребарувачи.

Спектарот на бои на порталот Рабона (Rabona) е црно-црвен. Копчињата, насловите и другите навигациски елементи се со жолта боја, што дава можност вниманието на типувачите да се акцентира на важните информации. Во другите предности на дизајнот треба да се додадат ненаметливите анимации, удобната навигација и брзината на работата. Во случај на прашања играчите брзо можат да напишат на чат, кој е достапен без најавување во профилот.

За корисниците на Rabona (Рабона) достапни се сите потребни опции за анализа на настаните, обложување пред натпревар и во живо, следење на натпреварите преку Онлајн-ТВ, брзо пополнување и повлекување на парите. Играчите на игри на среќа ќе ја оценат брзината на пуштање на слотовите, рулетот, игрите со карти и нивната колоритност. Сите игри работат и на десктоп и на мобилната верзија на сајтот.

RABONA →RABONA →

✅ Регистрација на типувачите на Рабона (Rabona)

Процесот за креирање на корисничка сметка на сајтот Рабона (Rabona) се состои од неколку етапи. Профилот се поврзува преку е-мејл. Обложувалницата не нуди други варијанти.

За регистрација на сајтот играчот:

 • Во првата фаза треба да го наведе е-мејлот, корисничко име и лозинка. Доколку има промо код може да го искористи за зголемување на бонусот за добредојде.
 • Во втората фаза да ги наведе своите лични податоци: име, презиме, држава на живеење, валута на сметката, телефонски број, адреса, датум на раѓање и род. За да се помине верификацијата сите информации треба да бидат точни.

За внесување пари на сметката, играчот треба да приложи своја фотографија со пасошот. По проверката на документите (која трае до 24 часа) сите можности на профилот ќе бидат одблокирани.

Предности и недостатоци
 • Понуда со повеќе од 30 видови спортови
 • Повеќе од 5000 игри на среќа
 • 24-часовна корисничка поддршка
 • Сајтот е преведен на повеќе јазици
 • Високи лимити за настаните
 • Нема поддршка на сите достапни јазици на платформата
 • Користи офшор лиценца

🎁 Акции за корисниците на Rabona (Рабона)

Обложувалницата Rabona (Рабона) на корисниците им нуди повеќе од 10 акции, меѓу кои и одделни награди за спортско обложување и игри на среќа. Сите тие се собрани на страницата „Промо акции“ кон која може да се премине преку главното мени. Тука нема филтер за делење на акциите според правецот, меѓутоа сите понуди се обединети во подраздели што го поедноставува нивното пребарување.

Најпопуларен бонус меѓу играчите е бонусот за добредојде. Типувачите можат да бираат меѓу: бонус за спортско обложување и игри на среќа. Бонусот изнесува 100% од сумата на пополнувањето, но не повеќе од 100 евра* (спорт) или 500 евра* и 200 фриспинови (казино).

Други награди, на кои треба да им се обрне внимание се: секојдневен рилоуд за обложување (до 50% од сумата), награда за точен резултат (до 300 евра*), 10% бонус за лајв облози, секојдневни награди за слотови (до 9000 евра*), бонус за одделни игри итн. Со условите за добивање и одигрување на бонусите можете да се запознаете на сајтот на обложувалницата Рабона (Rabona).

*Или еквивалент во друга валута.

⭐ Спортско обложување и игри од Рабона

Веб-сајтот на Рабона (Rabona) ќе им биде интересен и на љубителите на спортски облози, и на играчите на игри на среќа. Во моментот, билтенот на обложувалницата вклучува повеќе од 30 видови спортови, сајбер-спорт и сите популарни казино игри: од игри со карти до слотови. Со понудата можете да се запознаете во соодветните раздели.

На страницата „Спортски облози“ и „Live-облози“ има настани за сите популарни спортски дисциплини. Понудата за некои видови изнесува повеќе од 300 настани (на пример, фудбал и кошарка). Сепак, треба да се издвојат игрите како E-sports (Dota 2, Rainbow Six, Counter Strike и други) и виртуелниот спорт. На повеќето натпревари може да се постави live-облог и понатаму да се следи преку Онлајн-ТВ. Оваа услуга е целосно бесплатна.

Игрите на среќа се претставени со игри со карти (покер, блекџек, бакарат итн,), рулет, слотови и џекпот. Во разделот „Казино“ и „Live Казино“ посетителите можат да играат против вештачка интелигенција или во соби со други играчи. Вкупниот број на сите игри надминува 5000 и постојано расте.

RABONA →RABONA →

💵 Внесување и повлекување пари од Rabona (Рабона)

Корисниците на обложувалницата Rabona (Рабона) не треба да имаат проблеми со добивањето и повлекувањето на средствата од платформата. Обложувалницата соработува со сите клучни платежни инструменти и на играчите им нуди квалитетна услуга, а во случај на потешкотии, типувачите можат да побараат помош од службата за поддршка. Подетално за работата на техничката поддршка на Рабона (Rabona) ќе стане збор во следниот раздел.

За време на пишувањето на статијата за корисниците беа достапни следниве методи за плаќање:

 • Картичките на платежните системи Mastercard и Visa.
 • Банкарските трансакции.
 • Платежните системи ecoPayz, Google Pay, Debit, Neosurf, AstroPay итн.
 • Електронските паричници Skrill, Neteller, Trustly и
 • Криптовалутите Bitcoin, Ethereum, Litecoin и други.

Минималната сума за пополнување на сметката е еднаква на 1 евро или еквивалентна сума. За максималниот износ на исплатите треба да се прочита во профилот. Таму можат да се најдат информации за провизиите од страна на избраниот сервис.

☎️ Служба за поддршка на Рабона (Rabona)

Имајќи предвид на какви потешкотии наидуваат играчите, обложувалницата Рабона (Rabona) подготви список со одговори на најпопуларните прашања. Разделот „FAQ“ содржи основни информации и постојано се пополнува. За решавање на потешките прашања можете да се обратите до 24-часовната корисничка поддршка. Таа се изведува преку онлајн-чат и е-мејл. Исто така, во некои држави работи и телефонска линија.

Одговор на барањето можете да добиете во рок од неколку минути (за обраќање преку чат) или до 45 минути (во случај доколку користите е-мејл). И покрај тоа што сајтот е преведен на повеќе јазици, нема поддршка на секој од нив. Затоа препорачуваме да користите англиски јазик.

⏺️ Заклучок за обложувалницата Rabona (Рабона)

Обложувалницата Rabona (Рабона) започна да прифаќа онлајн обложување на спорт, сајбер-спорт и игри на среќа од 2019 година и веднаш успеа да се пробие во просечните на пазарот. Таа е насочена на работа со корисниците низ целиот свет, користејќи го исклучиво веб-сајтот. За овие цели има добиено меѓународна лиценца, издадена од регистратор од Курасао. Обложувалницата нема теренски канцеларии.

Како предности на обложувалницата може да се издвојат големата понуда на спортски настани, просечните коефициенти, сајбер-спорт натпреварите и големиот избор на игри на среќа. Интересните бонуси и поддршката на популарните методи за плаќање, исто така, можат да се додадат на „плусовите“ на обложувалницата. Сепак, таа има и суштински недостатоци: отсуството на мобилна апликација, високите лимити за некои настани и отсуството на поддршка на локални јазици. Сајтот на обложувалницата, исто така, може да биде блокиран од интернет провајдерите заради користењето на офшор лиценцата. На сето ова треба да се обрне внимание пред да се креира профил на порталот Рабона (Rabona).

RABONA →RABONA →

❓ Популарни прашања за Рабона (Rabona):

✅ Врз основа на каква лиценца работи Rabona (Рабона)?

За нудење на услугите преку веб-сајтот, ја има добиено лиценцата №8048/JAZ, издадена од комисијата Antillephone NV од Курасао. Благодарение на оваа дозвола компанијата може да прифаќа корисници од сите држави. Од своја страна, обложувалницата се обврзува да ги почитува барањата за одговорна игра и да нуди квалитетна услуга.

💵 На каков бонус можат да сметаат почетниците на Рабона (Rabona)?

Обложувалницата Рабона (Rabona) на играчите им нуди да изберат бонус за добредојде . Тоа може да биде награда од 100% од сумата, но не повеќе од 100 евра* за спортски облози и до 500 евра* и 200 бесплатни вртења за казино. Подетално за добивање и одигрување на бонусот можете да прочитате во разделот „Промо-акции“.
*Или еквивалент во друга валута.

📱 Дали има мобилна апликација од Rabona (Рабона)?

Обложувалницата Rabona (Рабона) сè уште нема изработено апликација за Android и Ios за своите корисници. Затоа играчите за поставување на спортски облози, на сајбер-спорт или за игрите на среќа треба да го користат веб-сајтот. Ќе забележиме дека порталот е адаптивен и компатибилен со вкрстен прелистувач. Затоа корисниците не треба да имаат проблеми со неговото користење.

💳 Кои методи за плаќање се достапни на сајтот Рабона (Rabona)?

Корисниците на обложувалницата Рабона (Rabona) платежните операции можат да ги остваруваат преку повеќе од 20 платежни сервиси. Од најпопуларните можат да се издвојат картичките Mastercard и Visa, платежните системи ecoPayz и Google Pay, електронските паричници Neteller и Skrill, криптовалутите Bitcoin и Ethereum. Исто така, можат да се направат и банкарски трансакции. Сепак, овој метод не се препорачува за оние држави каде обложувалниците се забранети.


Rabona FR Rabona Portugal Rabona AR 22bet Rabona Rabona ελλαδα Rabona AL Rabona AZ Rabona българия Rabona BY Rabona KZ Rabona MN Rabona RS Rabona TJ Rabona UA

Добијте бонус до 100€ за спорт или до 500€ за казино

Регистрација Регистрација