Wplay.co

Wplay.co →Wplay.co →


▶️ Воведни информации за Вплeј.ко (Wplay.co)

Во 2017 година властите на Колумбија ја регулираа дејноста на обложувалниците и казината. Благодарение на либерализацијата на законодавството, на пазарот почнаа да се појавуваат нови оператори за игри на среќа. Меѓу нив и Вплeј.ко (Wplay.co) – онлајн обложувалница која започна да прифаќа облози од 2020 година. Компанијата брзо стана популарна во латиноамериканските држави и од локално излезе на меѓународно ниво. Според оценките на ресурсот „Топ 100 Bookmakers“ порталот секојдневно го посетуваат повеќе од 2,2 милиони корисници.

Прилично едноставниот дизајн на сајтот и отсуството на превод на други јазици не влијаат на популарноста на обложувалницата Wplay.co (Вплeј.ко). Интересната понуда на спортски облози, можноста за онлајн следење на натпреварите, игрите на среќа – ова се силните страни на обложувалницата. За овие и другите предности, ќе стане збор во статијата.

📃 Дозвола за работа на Wplay.co (Вплeј.ко)

Обложувалницата Wplay.co (Вплeј.ко) користи лиценца од Coljuegos – регистратор на установи за игри на среќа во Колумбија. Според добиената дозвола услугите на обложувалницата можат да ги користат Колумбијците кои живеат во Латинска Америка, иако во последно време се појавуваат сè повеќе играчи кои зборуваат шпански.

Обложувалницата Wplay.co (Вплeј.ко) се придржува до политиката за одговорна игра и може да го ограничи пристапот до профилот за корисниците кај кои се забележува зависност од игри на среќа и обложување. Исто така, обложувалницата разменува податоци со други онлајн-компании кога станува збор за нарушувањето на правилата на сајтот. Па така, не сите играчи можат да ја поминат фазата за верификација.

💻 Карактеристики на сајтот Вплeј.ко (Wplay.co)

Како што беше забележано во воведниот дел, сајтот Вплeј.ко (Wplay.co) има едноставен дизајн кој не е оптимизиран за мобилни уреди и покрај тоа што порталот ја започна својата работа во 2020 година од кога сите нови сајтови по дифолт треба да бидат адаптивни и компатибилни со вкрстени прелистувачи. За да го решат овој проблем сопствениците на брендот создадоа мобилна верзија на порталот на посебен домен. Сепак, ова не е многу удобно решение. Најдобар начин за спортско обложување на мобилен телефон е да се инсталира мобилната апликација. Таа е достапна за преземање преку почетната страница на порталот и е поддржана на ОС Android и iOS.

И покрај тоа што сајтот има застарен дизајн, според функционалноста тој одговара на барањата на корисниците. Благодарение на јасната структура на порталот, корисниците брзо можат да преминат кон саканиот раздел и да најдат настан за обложување или играње. Обложувалницата, исто така, на корисниците им нуди можност за формирање различни видови облози, анализирање на настаните, онлајн следење на натпреварите, осигурување на облозите итн.

Благодарение на користењето минимален број анимации и малиот број графички елементи, страниците се вчитуваат прилично брзо. На тој начин брзината на вчитувањето на веб-сајтот Wplay.co (Вплeј.ко) ќе биде оптимална за сите видови кориснички уреди.

Wplay.co →Wplay.co →

✅ Wplay.co (Вплeј.ко): регистрација на профилот

На сајтот на обложувалницата нема поедноставена регистрација. Затоа корисниците на Wplay.co (Вплeј.ко) треба да пополнат формулар кој ги вклучува следниве полиња:

 • Во првата фаза: име, презиме, пол, датум на раѓање и адреса на живеење.
 • Во втората фаза: националност, податоци од лична карта (број, од кој и кога е издадена).
 • Во третата фаза: електронска адреса, телефонски број и лимит на депозитот.

По регистрацијата на сајтот Вплeј.ко (Wplay.co) задололжително треба да се помине процедурата за проверка на идентитетот. За ова треба да се приложи фотокопија од документите, внесени за време на креирањето на профилот. Само по овој чекор играчот ќе може да ги извршува сите активности на сајтот на обложувалницата.

Предности и недостатоци
 • Голем избор на спортски настани
 • Висок бонус за добредојде
 • 24-часовна корисничка поддршка
 • Мобилна апликација за обложување
 • Нема игри на маса
 • Сајтот не е преведен на англиски
 • Малку меѓународни методи за плаќање

🎁 Акции од Вплeј.ко (Wplay.co)

На корисниците кои избираат обложувалница според бонусите и акциите кои ги нуди, со сигурност ќе им се допадне Вплeј.ко (Wplay.co). На сајтот има раздел „Promociones“ каде се собрани повеќе од 30 различни понуди. Тие се групирани според правците, што на посетителите им дава можност да ја изберат најдобрата награда.

Почетниот бонус за почетниците е еднаков на 200 долари*. За добивање на наградата треба да се пополни депозитот на аналогна или поголема сума, по што средствата ќе пристигнат на дополнителната сметка и треба да бидат одиграни на сајтот на обложувалницата во рок од 30 дена.

Исто така, интересни понуди претставуваат повратот на облозите при завршување на фудбалски натпревар со нерешено, 15% на добивката за облог поставен преку мобилна апликација, дополнителен кешбек за облози на кошаркарски натпревари, турнир со награден фонд од 20000 долари* во слотови. Со условите на овие и другите акции можете да се запознаете на сајтот на обложувалницата.

*Или еквивалентна сума.

⭐ Понуда на облози и игри на Wplay.co (Вплeј.ко)

На сајтот на обложувалницата Wplay.co (Вплeј.ко) достапни се сите популарни варијанти на игри. Како прво, обложувањето. Обложувалницата на корисниците им нуди два раздели „Apuestas“ и „ Streaming“. Во првиот се собрани настани за повеќе од 20 видови спорт и сајбер-спорт игри за обложување пред натпревар. Понудата на натпреварите зависи од дисциплината. Најголема понуда има за фудбал, тенис и кошарка. Сепак, може да се најдат интересни натпревари и за бокс или снукер. Вкупниот број на сите настани е поголем од 3 илјади.

Ако типувачот сака да прави лајв-облози или да гледа натпревар преку ТВ, тогаш треба да ја посети страницата „Streaming“. Тука се понудени истите дисциплини, само со помал број натпревари. Просечниот број настани е 100 дневно.

Разделот „Casino“ е богат со слотови, игри со карти (покер, бакарат, блекџек итн.), рулет и извлекувања (вкупниот број е 2 илјади). Исто така, има мала понуда за бинго, но нема игри на маса. На страницата „Casino en Vivo“ претставен е само дел од игрите на среќа во кои може да се одигра во живо против делач или други играчи. Бројот на соби во овој раздел достигнува 50-тина. Ова е помалку за разлика од конкурентите. Сепак, обложувалницата Вплeј.ко (Wplay.co) активно работи на зголемување на понудата за лајв-казиното.

Wplay.co →Wplay.co →

💵 Методи за плаќање на Вплeј.ко (Wplay.co)

За внесување и повлекување пари од сметката Вплeј.ко (Wplay.co) на типувачите им нуди локални и меѓународни методи за плаќање. Списокот на платежни инструменти може да се види на страницата „Nuestros Aliados“. Тука се понудени:

 • Трансакциите преку колумбиски банки.
 • Картичките Visa и Mastercard.
 • Платежните системи Efecty, Flamingo, AstroPay.
 • На касите на супермаркетите SuperInter.

Обложувалницата Wplay.co (Вплeј.ко) не зема провизија за сите операции поврзани со сметката. Сепак, препорачуваме да се запознаете со тарифите на избраниот сервис и брзината на изведување на плаќањата. Делумно овие информации ќе ги најдете во својот кориснички профил.

☎️ Корисничка поддршка на Wplay.co (Вплeј.ко)

Во случај на појава на какви било прашања кај корисниците, обложувалницата нуди два методи за нивно решавање. Прво, може да се обратите до списокот со подготвени прашања и одговори на страницата „Preguntas Frecuentes“. Овој раздел е достапен на страниците со облози и игри на среќа и содржи тематски информации.

Ако корисникот нема да успее да најде одговор на своето барање, може да напише во службата за поддршка на Wplay.co (Вплeј.ко). За ова треба да кликне на иконката со контакти и да премине на одделна страница. Тука достапна е електронска пошта и онлајн чат. Барањето треба да се напише на шпански јазик, бидејќи само поедини оператори познаваат англиски јазик. Овој пристап е логичен од гледна точка на целната публика на порталот, но сепак негативно влијае на привлекувањето корисници надвор од регионот на Латинска Америка.

⏺️ Вплeј.ко (Wplay.co): заклучок за обложувалницата

Вплeј.ко (Wplay.co) излезе на колумбискиот пазар во 2020 година и за неколку години стана прилично препознатлива во Латинска Америка. Големиот број активни корисници, регистрацијата на новите типувачи – ова е успех за кој може да сонуваат многу поискусни компании. Она што на обложувалницата ѝ помогна за да добие признание од корисниците се интересната понуда на спортски, сајбер-спорт облози и игри на среќа, големиот избор на бонуси, мобилната апликација, 24-часовната корисничка поддршка.

Ако ги спомнеме недостатоците, тоа се застарениот дизајн на сајтот кој не може да се користи на мобилни уреди, отсуството на игри на маса и англојазичната верзија на сајтот. Што се однесува на останатото, порталот Wplay.co (Вплeј.ко) ги задоволува барањата на корисниците им ќе им одговара на поискусните типувачи и играчи.

❓ Чести прашања за Wplay.co (Вплeј.ко):

✅ Каква лиценца користи обложувалницата Вплeј.ко (Wplay.co)?

Обложувалницата Вплeј.ко (Wplay.co) е регистрирана и лиценцирана во Колумбија. Новите закони ја дозволуваат дејноста и на онлајн и на офлајн установите. Покрај ова, добиената дозвола е доволна за работење со корисниците и од други држави во светот. Затоа обложувалницата излезе на меѓународниот пазар.

💵 Колкава е сумата на почетниот бонус во (Вплeј.ко)?

Како бонус за добредојде Wplay.co (Вплeј.ко) нуди награда до 200 долари или еквивалентна сума. За да се добие овој бонус треба да се внесат пари како прв депозит. Откако ќе се направи ова, типувачот има цел месец за да го одигра бонусот. Подетални информации за оваа и за другите акции ќе најдете во нашиот преглед.

📱 Какви можности нуди мобилната апликација на Вплeј.ко (Wplay.co)?

Обложувалницата Вплeј.ко (Wplay.co) има создадено мобилна апликација за уредите на Android и iOS. Таа може да се преземе од сајтот на обложувалницата и да се инсталира рачно. За жал, инсталационите фајлови не се прикачени на marketplace-овите заради некои ограничувања. Актуелната верзија на програмата овозможува извршување на плаќање, анализирање на настаните, поставување на спортски и сајбер-спорт облози, онлајн следење на натпреварите. Засега играњето преку апликација не е овозможено.

💳 Кои методи за плаќање се достапни на сајтот Wplay.co (Вплeј.ко)?

Обложувалницата Wplay.co (Вплeј.ко) повеќе е ориентирана на локалните платежни сервиси отколку на меѓународните инструменти. За време на пишувањето на прегледот обложувалницата работеше со банкарски трансакции, картичките Mastercard и Visa, платежните системи Efecty, Flamingo, AstroPay итн., операции на каси во супермаркети. Подетални информации ќе најдете на сајтот на обложувалницата.


Wplay.co FR Wplay.co Portugal Wplay.co RU Wplay.co λλαδα Wplay.co AL Wplay.co AM Wplay.co BY Wplay.co MN Wplay.co RS Wplay.co UA

Bet

Бонус од 200 долари

Регистрација Регистрација