Menu

Казино 22Бет (22Bet): асортиман на игри

Обложувалницата 22Бет своите услуги на пазарот за игри на среќа ги нуди уште од далечната 2007 година. За сите тие години обложувалницата не ги загуби своите позиции, туку напротив стана една од најдобрите обложувалници на светот! Проценете сами, во казиното 22Бет (22Bet) играчите можат да најдат повеќе од 3000 автомати, игри од типот „скреч карти“, рулет, бинго, live-казино и виртуелни спортски игри. Малку обложувалници имаат ваков спектар на игри на среќа за сечиј вкус и паричник. Затоа ние решивме накратко да го опфатиме правецот „Казино“ во 22Bet (22Бет), за да одговориме на сите популарни прашања на новите играчи.

Класични игри во казиното на 22Bet (22Бет)

Голем раздел на сајтот на обложувалницата заземаат класичните игри на среќа. Тие ги вклучуваат игрите со карти (блекџек, покер и бакарат), а исто така рулетот. Дел од тие игри се изведуваат во соби, каде што се натпреварувате против компјутер. Исто така, во казиното на 22Bet (22Бет) има соби, во кои може да пробате да го надиграте делачот и вистинските играчи. За тоа, што претставува разделот Live-казино на 22Бет (22Bet) може да прочитате во еден од разделите на статијата.

Сите класични игри во казиното на 22Bet (22Бет) одговараат на општоприфатените стандарди за коцкање во однос на процентот на одигрувањето. Тие се изработени од водечки компании на пазарот за игри на среќа. Затоа корисниците не треба да се грижат за „праведноста“ на играта. Искусните корисници добиваат големи добивки во сите соби, достапни на сајтот на обложувалницата.

Автомати за играње од 22Бет (22Bet)

За да ги најдете автоматите за играње од 22Бет (22Bet) треба да влезете на страницата „Казино“. Директен линк до разделот е поставен во менито, во горниот дел на сајтот. Понатаму, од левата страна на екранот потребно е да се избере јазичето „Слотови“. Порталот веднаш ќе ви ги понуди сите достапни игри со автомати од 22Бет (22Bet). Благодарение на удобниот филтер за игрите, вие можете да ги класифицирате слотовите според датумот на додавањето (да изберете нови слотови), според популарноста и величината на џекпотот. Допаднатите слот машини од 22Bet (22Бет може да ги додадете во „Избрано“. Тоа ќе биде вашиот персонализиран список со најдобрите игри на сајтот.

Классические игры 22Бет

Искусните играчи кои дошле од други сајтови, обично имаат омилени програмери за игри. Ако и вие имате таква компанија, може да го изберете конкретниот провајдер. Сајтот на обложувалницата 22Бет има слотови од повеќе од 80 компании, меѓу кои и од гигантите: Betsoft, Microgaming, NetEnt, Pragmatic Play, Thunderkick и Habanero Gaming.

Корисниците можат да забележат колку брзо се зголемува понудата на слотови на порталот 22Bet (22Бет). Обложувалницата ги додава и новите игри, и слот-машините. Затоа корисниците секогаш имаат што да изберат.

Скреч карти на 22Bet (22Бет)

Казиното 22Бет (22Bet) е во чекор со времето и се труди максимално да го зачини слободното време на своите корисници. Обложувалницата не е интересна само заради слотовите, но и заради можноста да се испробаат новите формати на игри. Имено затоа на сајтот има 2 уникатни раздели: „22Games“ и „TV Games“. Тие се наоѓаат во менито, во горниот дел на порталот.

Во горенаведените раздели корисниците може да очекуваат игри од типот „скреч-карти“ од 22Бет (22Bet). Овој формат на игри претставува лотарија, во која треба да го изберете билетот (да го платите) и да го „изгребете“ полето со наградата. Сите активности се изведуваат виртуелно, а наградниот билет се генерира од обложувалницата по случаен избор. Затоа секој играч има шанса да ја добие главната награда.

Постојат различни варијанти на скреч-карти на 22Bet (22Бет), кои се разликуваат според добивката. Во едни лотарии играчите можат да добијат индивидуална награда, во други бонус исплати, зголемување на коефициентите за обложување и многу други подароци. Затоа препорачуваме да ги посетите разделите „22Games“ и „TV Games“, за да ја изберете својата лотарија на 22Бет (22Bet).
Многу корисници погрешно сметаат дека во лотариите од типот „скреч карти“ добивките се прилично мали. Сепак, ова не е така. Секоја лотарија има свој систем на добивки, а џекпотите изнесуваат илјадници долари или еквивалент во друга валута.

Игра в онлайн-казино 22Бет

Игри во Live-казино во 22Bet (22Бет)

Меѓу корисниците на обложувалницата правецот „ Live-казино“ од 22Бет (22Bet) е прилично популарен. Имено заради оваа причина обложувалницата создаде посебен раздел, каде посетителите можат да играат не со “бездушна“ машина, туку со реален, жив делач. Изборот на игри на среќа е, исто така, голем и широк, како и во разделот со слотовите. Тука ќе најдете блекџек, рулет и други класични игри.

Денес игрите во Live-казиното на 22Bet (22Бет) се поддржани на англиски, германски, кинески и арапски јазик. За жал, нема делачи кои го владеат рускиот јазик. Затоа за корисниците од државите на ЗНД, кои слабо знаат англиски, може да се појават проблеми со игрите во живо.

За да играте со жив делач, треба да влезете во разделот „Казино“ и преку филтерот да ги најдете соодветните соби. Нивниот вкупен број е поголем од дваесетина. Откако ќе се приклучи на масата, играчот може да ги следи насоките и да игра против реален претставник на обложувалницата.

Интересно е дека собите за „Live-казиното“ на (22Бет) 22Bet се изработени од познатите компании за игри на среќа Ezugi и Evolution Gaming. Ова ви гарантира удобен интерфејс, убав визуел и пријатна игра.


Читај исто така