Menu

Какви игри нуди казиното Мелбет (Melbet)?

Освен основната дејност – обложување на спорт и сајбер-спорт, порталот Мелбет на играчите им нуди разновидни игри на среќа, кои можат да се најдат во разделите „Fast Games“, „TV игри“ и „Казино“. На сајтот има повеќе од 6000 игри на среќа од 100 најдобри програмери. Асортиманот на собраната колекција е импресивен и не заостанува зад специјализираните установи за игри на среќа. Подетално за тоа што нуди казиното Мелбет (Melbet) – читајте во статијата.

Автомати за играње во Melbet (Мелбет): што вклучува овој правец?

Автоматите за играње веќе неколку години остануваат најбарани и најпопуларни игри меѓу корисниците. Затоа не зачудува тоа што на сајтот Melbet им се посветува многу внимание. Различните видови слотови, претставени на порталот, ќе го израдуваат секој играч. Застапени се најдобрите Melbet (Мелбет) автомати за играње од познати програмери, како што се: Net Ent, Microgaming, Belatra, Betsoft, Habanero, Playson, Amatic, Novogamig и многу други. Покрај тоа, бројот на слотови надминува 4 илјади и постојано расте.

И покрај популарноста на автоматите за играње од Мелбет (Melbet), разделот не е издвоен посебно во менито. Затоа корисниците слотовите ќе можат да ги најдат во подменито, преку полето „Казино“. На отворената страница има огромен асортиман на автомати за играње и наведен е целиот список на сертифицирани програмери. Тука се претставени популарните, класични автомати, во 3D формат, а исто така, слотовите со прогресивен џекпот. За удопство при изборот на слотови од Melbet (Мелбет) се предлагаат филтри според програмерите и темите на игрите. Најбараните автомати за играње се соберени во подразделот „Популарни“. Преку користење на полето за пребарување (левото подмени) игрите може да се пребаруваат според називот, а допаднатите да се додадат во омилени.

Fast Games от Мелбет

Важна предност на автоматите за играње од Мелбет (Melbet) во споредба со некои конкуренти е нивната достапност во демо-режим. Ова е одлична можност за почетникот да ги оцени функциите на слотот и да ги испроба своите можности без да изгуби вистински пари. Обложувалницата, исто така, дава можност да се искористи функцијата, со чија помош истовремено можат да се отворат до 4 слотови и да се игра паралелно.

Особено популарен е разделот „Fast games“ со мини игри. Тие се класифицирани по категории: лесни и тешки, со висок коефициент, на преживување, класични, скали, игри со девојки и др. Овој формат на игри ќе им се допадне на оние корисници кои сакаат брзо да заработат. Во игрите нема тешки правила, круговите одат брзо, а наградите пристигаат со брзина на светлината. Сепак, не треба да се заборава на ризикот од брзо „проарчување“ на средствата.

Ќе забележиме дека за регистрација во казиното обложувалницата дава дарежлив бонус за добредојде Melbet (Мелбет), кој вклучува парична награда и фриспинови. Покрај тоа, може да се „Лансира ракета“ – да се учествува во друга акција, при која наградите пристигнуваат за првите 5 пополнувања на сметката и изнесува до 290 фриспинови (вкупно). За активните корисници секој ден од неделата предвидена е игра на денот каде, исто така, можат да се добијат бонуси. Затоа препорачуваме да ги проучите можностите на акциските понуди од Melbet.

Кои варијанти на рулет и игри со карти се достапни на Мелбет (Melbet)?

Обложувалницата Мелбет на своите корисници им нуди игри на маса. Тие условно се поделени на игри со карти (на пример: покер, „21“, бакарат, преферанс, блекџек), разни варијанти на рулет, а исто така, лотарии, бинго, кено, коцки, грепки итн. Исто така, во последно време на сајтот почнаа да се појавуваат класични игри на маса, на пример Монопол, Манчкин и др. Тие не се во голем број како игрите со карти од Мелбет (Melbet), меѓутоа стануваат сè попопуларни меѓу корисниците.

Логиката на играњето рулет и игри на карти на почеток е чудна и несфатлива за почетниците. Игри од овој вид може да се најдат на страницата „Слотови“, која претставува дополнување на казиното. Исто така, тие се достапни во разделот „Fast Games“. Во овие раздели играчот треба да се натпреварува исклучиво со компјутер. Што се однесува на натпреварувањето со други играчи или крупиери – претставници на компанијата, треба да се премине на страницата „TV игри“ или „Live-казино“. Тука има соби за повеќето игри на маса. Притоа делачите ги водат игрите на различни јазици.

Live-слоты от Мелбет

Сакаме да додадеме дека сите игри на маса од Мелбет (Melbet) се лиценцирани и се изработени од познати програмери: Evolution, Gaming Playtech, Pragmatic Play, NetEnt итн.

Кои се карактеристиките на разделите „Live-казино“ и „Live-слотови“ во Мелбет (Melbet)?

Во последните години обложувалницата Melbet активно го развива правецот игри во живо. На сајтот можат да се најдат различни варијанти на игри со карти, рулет, дури и слотови, каде што можете да се натпреварувате против други играчи. Вакви игри можете да најдете во разделот „Live-казино“ и „TV игри“. Meѓутоа, на сајтот постои и страница „Live-слотови“. Ќе раскажеме кои се нејзините карактеристики.

Според мислењето на клиентите „Live-казиното“ е многу популарно. Во разделот се собрани најдобрите игри во живо од 9 светски произведувачи на софтвери за играње, а благодарение на квалитетниот видео пренос се создава атмосфера на вистинско казино. Тука се дадени десетици игри на маса со живи делачи, кои ги водат на повеќе од 10 јазици. Корисниците не само што можат да го изберат произведувачот и видот на играта, но и контролната табла при преносот и делачот. Во процесот на играта типувачите можат да му поставуваат прашања на крупиерот и да му се обратат преку лајв чатот. Сепак, можно е сите соби да не работат (заради блокирањето на сообраќајот од интернет-провајдерите). Затоа корисниците ќе треба да инсталираат VPN-сервис, а доколку проблемите нема да бидат отстранети, можат да се обратат до службата за поддршка на Мелбет.

Во разделот „Live-слотoви“ постои варијанта на клуб со автомати за играње. Играчот може да избере слободен слот и да игра во демо-режим или со вистински пари против компјутер. Затоа префиксот „лајв“ во овој случај не означува игри против човек или делач. Сите автомати на страницата „Live-слотови“ имаат стар класичен дизајн, кој е карактеристичен за слот-машините од минатиот век. Сепак, разновидноста на игрите не е толку голема како на страницата со обични автомати.

TV игры от Мелбет

Благодарение на лојалната бонус политика и современите програми од најдобрите програмери порталот Melbet е на врвот на ранг листата на најдобрите популарни казина. Затоа понудата на игри на среќа од обложувалницата ќе им се допадне и на почетниците, како и на искусните играчи.


Читај исто така