Menu

Соработка со блогери: колку 1xBet (1хБет) им плаќа за реклама?

Сколько платит 1xBet (1хБет) за рекламу
Меѓу обложувалниците кои работат со рускојазични играчи, 1xBet (1хБет) е една од најпопуларните. Успехот на компанијата се должи на повеќе фактори, меѓу нив, успешната маркетинг стратегија. Обложувалницата е партнер на спортски натпревари (на пример, италијанската Серија А) и спортски клубови („Барселона“, „Ливерпул“ и „Челзи“). Покрај тоа, обложувалницата соработува и со инфлуенсери. Затоа, многу блогери се интересираат колку 1хБет (1xBet) плаќа за реклама, вклучително и за YouTube. Во статијата ќе одговориме на ова прашање.

Како да се рекламира 1xBet (1хБет)?

Многу играчи ја виделе рекламата на обложувалницата 1xBet (1хБет) како банери на сајтови или во видеа на YouTube. Сепак, тие реклами не се поставени со помош на GoogleAds, туку директно преку договор со блогерите. Затоа не зачудува тоа што сопствениците на сајтови, блогови и канали на YouTube би сакале да соработуваат со 1хБет (1xBet). Тоа и не е така тешко.

Претставниците на компанијата 1хБет (1xBet) самостојно се обраќаат на познати инфлуенсери со цел да се промовира брендот. Сепак блогерите и јутуберите почетници, исто така, може да заработуваат од соработката со обложувалницата. За да го направат тоа, треба да преминат на сајтот 1xpartners.com и да се регистрираат. Во профилот на корисникот може да се видат можните понуди за објавување на реклами на сајт или на YouTube. Сепак, за блогерите кои имаат мала публика тие ќе бидат помалку привлечни, отколку за големите сајтови и канали. За да се информирате за индивидуална понуда треба да се обратите преку меил или чат во Телеграм (раздел „Контакти“ на сајтот 1xpartners).

Колку 1хБет (1xBet) плаќа за рекламата?

Обложувалницата 1хБет (1xBet) им нуди неколку варијанти за соработка на партнерите. Тоа може да биде фиксно плаќање за рекламата на брендот и исплата за секој привлечен играч.

Во случај на фиксното плаќање обложувалницата се договара со блогерите за сумата на хонорарот. Партнерите добиваат исплати за одделни објави или видео или за соработка во рок од недела/месец. Наградата зависи од тоа колку е познат блогерот и можностите на неговиот канал.

При регистрација во партнерската програма сопственикот на сајт или видео-кабал добива пари за привлечените корисници. Обложувалницата 1xBet (1хБет) на партнерите им плаќа за губењето на играчите. Провизијата изнесува 15 % од сумата на изгубениот облог.

Секоја од формите на соработка има свои карактеристики. Фиксното плаќање е добро за почетници, а по создавање на своја мрежа на соработници, може постојано да се добива приход од привлекувањето играчи.

Кто рекламирует 1xBet

Зошто 1хБет (1xBet) го рекламира својот бренд на YouTube?

Според податоците за 2020 година, секој корисник на YouTube просечно троши по 11 минути и 24 секунди за преглед на видео. Затоа не зачудува тоа што обложувалницата 1xBet (1хБет) активно се рекламира на YouTube. Компанијата троши огромни пари за реклами кај познати блогери.

Меѓутоа, самата платформа не прифаќа рекламирање на игри на среќа. Барем, во Русија и во другите држави на ЗНД, каде што важи забраната за игри на среќа, видеото со реклама на 1хБет (1xBet) може да биде избришано, а каналите да се блокираат. Тоа се однесува дури и за познатите YouTube канали. Така, на некое време беше блокиран каналот Versus за рекламирање на нелегални обложувалници, како што е 1хБет (1xBet) во Русија. Но добрите хонорари сепак придонесуваат за појавување на рекламите на обложувалницата во видата и во содржината на објавениот контент.

Дополнителни прашања на темата „Колку 1xBet (1хБет)им плаќа за реклама на блогерите?“

⚽ Кој го рекламира 1xBet (1хБет)?

Брендот на 1xBet (1хБет) е промовиран од познати фудбалери, бидејќи компанијата е спонзор на „Барселона“, „Челзи“, „Ливерпул“, италијанската А Серија и Африканската конфедерација за фудбал. Затоа во видео рекламите и на фотографиите од 1хБет (1xBet) може да се видат Антоан Гризман, Серхио Бускетс, Артуро Видал, Самјуел Умтити, Жорди Алба, Андреја Пирло итн.

🎙️ Кој ја озвучува рекламата на 1хБет (1xBet)?

На интернет може да се најдат многу прашања за тоа кој ги озвучива видеата од 1xBet (1хБет). За жал, нема податоци за лицето, чиј глас го слушаме на рекламата. Можеби овој заговор е поврзан и со незаконската дејност на обложувалницата во Русија.

💵 Како да се добие реклама од 1xBet (1хБет)?

За тоа треба да имате веб-сајт, блог, отворени социјални мрежи или You Tube канал. Колку повеќе публика има каналот, толку поинтересна понуда ќе добие партнерот од обложувалницата 1хБет (1xBet). Информации за соработка може да најдете на сајтот 1xpartners.com.


Читај исто така