Menu

Live-казино Melbet (Мелбет): карактеристики и понуда

Еден од клучните правци на работата на обложувалницата Melbet се игрите на среќа. Во статијата „Какви игри нуди казиното Мелбет“ ги опишавме сите видови игри достапни на платформата. Меѓу нив стануваше збор за игрите во кои обложувалницата дава можност да се поигра со вистински делачи. Благодарение на иновативните технологии, овие игри даваат можност да се почуствува атмосферата на вистинско казино. Карактеристиките, а исто така, плусовите и минусите на live-казиното ќе ги разгледаме подолу во статијата.

Карактеристики на разделот „Live-казино“ на Мелбет (Melbet)

„Live-казиното“ од Melbet (Мелбет) е раздел на истоименото онлајн казино, каде што сите игри се изведуваат во живо со учество на вистински професионални делачи. Корисниците, исто така, можат да играат против други играчи. Сесиите во избраните соби се емитуваат преку специјално опремени студија од 9-те најдобри софтверски програмери. Меѓу нив може да се издвојат компаниите како што се NetEnt, Evolution Gaming, Pragmatic Play, Ezugi, Lucky Streak, Microgaming и други.

Главната предност на игрите од разделот „Live-казино“ е транспарентноста на процесот на играта. Активностите на крупиерот се фиксирани и се емитуваат преку десетици HD-камери, што го исклучува нарушувањето на правилата на играта. Затоа livе-казиното на Мелбет (Melbet) е безбеден и популарен начин на играње онлајн. А благодарение на можноста да се набљудуваат активностите на крупиерот се создава чувство на вистинско казино и можност да се почуствуват сите емоции и возбуда, не излегувајќи од дома.

Обложувалницата активно го развива правецот „Live-казино“ на Melbet (Мелбет) и на корисниците им нуди повеќе од 200 соби. Сепак, некои од нив можат и да не работат заради блокирањето на IP-адресата од страна на студијата за играње. Ако се појавува проблем со пристапот треба да се користат VPN-сервиси. Во една од статиите на сајтот пишувавме кои методи можат да се користат за да може да се влезе на официјалниот сајт Мелбет (Melbet).

Денес live-казиното од Мелбет (Melbet) на корисниците им ги нуди овие игри: рулет, покер, холдем-покер, блекџек, бакарат, тркало на среќата, монопол, сикбо, крепс, покер со три карти, кено, бинго и TV-игри.

Провайдеры Мелбет

Корисниците на live казиното од Melbet (Мелбет) можат да изберат студио и маса со одредена игра. Во стандардна соба учествуваат 10 противници. За VIP посетителите се понудени посебни Luxury маси. Во тие соби има ограничен број на учесници и големи облози. Во процесот на играта играчите можат да комуницираат со делачот и со другите учесници со помош на онлајн чат.

Предности и недостатоци на live-казиното Melbet (Мелбет)

Корисниците многу позитивно ги оценуваат можностите на live-казиното от Мелбет (Melbet). Меѓу предностите на овој раздел можат да се издвојат:

 • 24/7 пристап до собите. Корисниците можат да почнат со игра во секое време погодно за нив.
 • Достапност. Сите заинтересирани полнолетни корисници, кои имаат пристап до брз интернет можат да играат игри со карти, рулет итн.
 • Разновидност на игри. На сајтот се понудени десетици игри од најдобрите студија.
 • Удобен дизајн. Интерфејсот во игрите е едноставен и сфатлив за почетниците.
 • Квалитетен видео пренос. Преносот се изведува со помош на висококвалитетна апаратура.
 • Комфор. Корисникот се препушта во атмосферата на казиното на Мелбет без да мора да излезе од дома. Комуникацијата со жив делач го засилува ефектот на вистинската игра.
 • Исклучен човечки фактор. Крупиерот не може да влијае на исходот на играта, сите неговите активности се прикажуваат на камери.
 • Присуство на статистика. Во описот на сајтот можете да се запознаете со информации за минималните и максималните показатели на облозите, со бројот на победи и порази, да прочитате прегледи за собите.
 • Многујазичност. Делачите водат сесии на повеќе од 10 различни јазици.

Игры лайв-казино Мелбет

Како недостатоци на live-казиното од Мелбет (Melbet) можат да се издвојат:

 • Блокирањето на игрите. Проблеми со пристапот до некои соби. За тоа како да го заобиколите блокирањето, пишувавме во претходниот раздел.
 • Присуство на брз интернет. Игрите на среќа со жив дилер се изведуваат сам во живо. Затоа нивниот главен недостаток е тоа што за квалитетен и непречен видео-пренос важна е добра брзина на интернетот. Во спротивно преносот ќе „кочи“, што ќе создаде проблеми при формирањето на облозите.
 • Нема демо режим. Облозите можат да се прават само со вистински пари.

Препорачуваме самостојно да ги проверите плусовите и минусите на live-казиното на сајтот Мелбет.

Обложување во live-казиното Мелбет (Melbet)

„Живи“ игри на среќа може да се најдат во разделот „Live-казино“ кој е издвоен во менито на обложувалницата Melbet. Понатаму, за да ги игра игрите корисникот треба да ги исполни следните чекори:

 • Да ја помине регистрацијата на Мелбет или да влезе на сајтот.
 • Од списокот со игри да ја избере саканата маса.
 • Да почека додека да се поврзе со собата.
 • По поврзувањето, во понуденото поле треба да ја внесе сумата на облогот. Ако играта е започната треба да го почека почетокот на новата сесија и да ги постави парите.
 • Да игра според правилата на собата.
 • По завршувањето на играта корисникот може да ја повлече својата добивка

Препорачуваме да ги пробате игрите од live-казиното. Сигурни сме дека ќе ви се допаднат можностите на овој раздел на Melbet.


Читај исто така